TM izskata arī vēl citus variantus. “Pārskatīt to īpatsvaru, kādā šobrīd administratīvā procesa kārtībā nāk cilvēks uz fondu, un tad ir otrs ceļš – caur tiesas procesu.
Vienreizējos pabalstus vairāku simtu eiro apmērā, kurus valsts izmaksāja pandēmijas laikā, viņa samaksāja par komunālajiem pakalpojumiem. Lai nosegtu komunālos maksājumus, Diāna ņēma arī kredītus. Tagad tie jāatdod.
Vai arī viņš domās, cik žēl, cik brīnišķīgs cilvēks ir izaudzis, un es neesmu bijusi viņa dzīves sastāvdaļa, neesmu palīdzējis," sprieda mediatore Rone.
Detalizētāka tellācija par to, kā noslēgt vienošanos par parāda atmaksu, pieejama fonda administrācijas mājaslapas sadaļā “Parādniekiem”.
“Šobrīd mēs atšķirībā no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas, Igaunijas, kur tiešām maksā tikai tad, kad ir tiesas spriedums un tiesas spriedums netiek pildīts, turklāt maksā mazākas summas, nekā mēs šobrīd Latvijā maksājam. Tad mēs vairāk esam tā kā uz Ziemeļvalstu prakses puses aizgājuši – kā Somijā, Norvēģijā, ka mēs ļaujam cilvēkiem bez tiesas procesa atnākt uz fondu, un tas ir daudz ātrāk, trīsreiz ātrāk, kā dabūt šos uzturlīdzekļus,” atzina TM pārstāve.
Līdzīga norma izmēģinājuma kārtā jau bija ieviesta no 2019. gada one. jūlija līdz 2023. gada 30. jūnijam un, kā norādīts likuma grozījumu anotācijā, veicināja uzturlīdzekļu parāda atmaksu. intervalā, kad parādnieku veiktie maksājumi tika novirzīti pamatparāda segšanai un tika dzēsti likumiskie procenti, parādnieku motivācija veikt maksājumus palielinājās.
Latvijā ir vairāk nekā 40 tūkstoši uzturlīdzekļu parādnieku. Tas ir apmēram tikpat daudz, cik ir iedzīvotāju Ventspilī un tās novadā.
"Šobrīd mēs atšķirībā no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas, Igaunijas, kur tiešām maksā tikai tad, kad ir tiesas spriedums un tiesas spriedums netiek pildīts, turklāt maksā mazākas summas, nekā mēs šobrīd Latvijā maksājam.
Bet klasiskais stāsts – viņa jau ar mani nerunās. Mums attiecības ir tik sliktas, ka nekas nesanāks. Un es vienmēr mēģinu teikt – nu, pamēģinām, atmetam emocijas, nerunājam par to, kāpēc ir bijis tas, kas bijis. Pamēģiniet operateāt tikai par to konkrēto jautājumu – par uzturlīdzekļiem.”
Jāpiebilst, ka 2023. gada sixteen. novembrī stājās spēkā grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas likumā pirmo reizi nostiprina Ministru kabineta pienākumu pārskatīt no fonda izmaksājamo uzturlīdzekļu apmēru ne retāk kā reizi trijos gados, ievērojot valsts budžeta iespējas.
"Izrādās, ka bērns taču var ēst lētāk, ģērbties vienkāršāk, neapmeklēt privātus pulciņus, wager iet pašvaldības pulciņos vai vispār dzīvot kā dabas bērns.
Šobrīd likums ļauj no parādniekiem ieturēt tik lielu ienākumu daļu, ka alimentu nemaksātāji izvēlas here pilnībā slēpt savus ienākumus un neko nemaksāt.
Tieslietu ministrijas pārstāvji gan norāda, ka, pateicoties dažādiem liegumiem, kas ieviesti pēdējos gados, atgūto uzturlīdzekļu apjoms no parādniekiem pieaug. Pērn regresa kārtībā izdevās atgūt – sixteen miljonus eiro.
Citiem vārdiem sakot, arī vienkāršotā pieeja uzturlīdzekļiem un sistēmas darbības laiks ietekmē uzturlīdzekļu parāda apmēru.
Comments on “Facts About alimentu nemaksātāji, alimentu nemaksātāji azartspēles, alimentu nemaksātāji kazino, alimentu nemaksātāji liegts spēlēt Revealed”